5 rzeczy wartych zobaczenia we Wrocławiu

Weekendy zazwyczaj są bardzo krótkie. Aby zwiedzić takie miasto jakim jest Wrocław potrzeba znacznie więcej czasu niż weekend. Dzisiaj przedstawimy Wam listę 5 miejsc „must see”, które są w sam raz na szybkie weekendowe zwiedzanie.

 1. Niewątpliwie numerem jeden jest wrocławski rynek. Ma prawie 3,8 ha i należy do jednego z największych dawnych placów targowych w Polsce. W samym sercu rynku znajduje się późnogotycki Ratusz z 66-metrową wieżą, która jest najokazalszą tego typu budowlą w Polsce. W jego podziemiach znajdziemy funkcjonującą do dzisiaj Piwnicę Świdnicką, będącą lokalem gastronomicznym jednym z najstarszych w Europie.

  Nie martwcie się, jeżeli nie stać was na wykwintne dania w historycznym miejscu, polecam pokierować się do jednego z punktów sprzedaży cieplutkich pączków „Starej Pączkarni”. Może to nie dwudaniowy obiad, ale zawsze namiastka ciepłego jedzenia 😛

 2. Kolejnym obowiązkowym punktem w naszej wycieczce jest Ostrów Tumski- to najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Wchodząc w sakralną dzielnicę od strony Hali Targowej, przechodzimy przez Most Tumski, zakochani wieszają na nim kłódki a kluczyki wyrzucają do Odry, wierząc,że ich miłość będzie trwała i nieskończona.

  Do najpiękniejszych budowli tego zakątka należy zaliczyć gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża. Jeśli pogoda Wam dopisuje, warto wybrać się na taras widokowy zlokalizowany w jednej z wież gotyckiej katedry. Wjazd na górę kosztuje niewiele, a Wrocław z góry wygląda bosko! Można zaryzykować stwierdzenie,że lepiej niż ze Sky Tower.

 3. Pojechać do Wrocławia i nie zobaczyć Hali Stulecia, to jak zwiedzać Paryż nie wiedząc o istnieniu Wieży Eiffla. Hala Stulecia to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Wielofunkcyjna przestrzeń, klimatyczna i przestrzenna lokalizacja, nietypowa konstrukcja to tylko kilka z jej atutów. Wpisanie jej w 2006 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu. Przed wejściem, wybudowano największą fontannę w Polsce i jedną z największych w Europie. Każdego roku pokazy multimedialne przyciągają tysiące turystów. Kolorowe światła, tańcząca woda a do tego wspaniała muzyka hipnotyzuje i zachęca do oglądania kolejnych pokazów.
 1. Ważnym elementem w wycieczce po Wrocławiu jest ZOO, którego nie można pominąć. Głównie słynie ze spektakularnego Afrykarium. To unikatowe, na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu. Niesamowite przeżycie dla każdego, kogo zaciekawią różnorakie zwierzęta pływające nad naszymi głowami.
 1. Jeżeli już jesteśmy w temacie zwierząt, to w lipcu 2017 roku na ul. Ruskiej 62/63 otworzono „ Papugarnię”. Miejsce magiczne i nietypowe, w którym znajduje się 60 papug, reprezentujących około 20 gatunków. Zwierzęta chodzą i latają swobodnie po wszystkich pomieszczeniach, co daje nam możliwość bardzo bliskiego kontaktu.

  Pierwsze piętro budynku zamieszkują mniejsze reprezentantki np.: amazonki, lory czy różowe kakadu, są bardzo towarzyskie i lubią być głaskane. Brzmi niewiarygodnie,a jednak!

  Drugie piętro to królestwo większych papug,z gatunku ar. Nie są już tak urocze jak te z dołu. Wzbudzają raczej niepokój i strach. Swoją postawą pokazują,że mają mocny charakter, głośno krzyczą i zaczepiają się wzajemnie. Nie zmienia to jednak faktu,że wyglądają majestatycznie i pięknie. Warto pamiętać o zdjęciu biżuterii przed wejściem do budynku. Papugi uwielbiają bawić się wisiorkami czy kolczykami.

  Polecam to miejsce każdemu,kto lubi doznawać nowych, zaskakujących wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *