5 rzeczy wartych zobaczenia we Wrocławiu

Weekendy zazwyczaj są bardzo krótkie. Aby zwiedzić takie miasto jakim jest Wrocław potrzeba znacznie więcej czasu niż weekend. Dzisiaj przedstawimy Wam listę 5 miejsc „must see”, które są w sam raz na szybkie weekendowe zwiedzanie.

 1. Niewątpliwie numerem jeden jest wrocławski rynek. Ma prawie 3,8 ha i należy do jednego z największych dawnych placów targowych w Polsce. W samym sercu rynku znajduje się późnogotycki Ratusz z 66-metrową wieżą, która jest najokazalszą tego typu budowlą w Polsce. W jego podziemiach znajdziemy funkcjonującą do dzisiaj Piwnicę Świdnicką, będącą lokalem gastronomicznym jednym z najstarszych w Europie.

  Nie martwcie się, jeżeli nie stać was na wykwintne dania w historycznym miejscu, polecam pokierować się do jednego z punktów sprzedaży cieplutkich pączków „Starej Pączkarni”. Może to nie dwudaniowy obiad, ale zawsze namiastka ciepłego jedzenia 😛

 2. Kolejnym obowiązkowym punktem w naszej wycieczce jest Ostrów Tumski- to najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Wchodząc w sakralną dzielnicę od strony Hali Targowej, przechodzimy przez Most Tumski, zakochani wieszają na nim kłódki a kluczyki wyrzucają do Odry, wierząc,że ich miłość będzie trwała i nieskończona.

  Do najpiękniejszych budowli tego zakątka należy zaliczyć gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża. Jeśli pogoda Wam dopisuje, warto wybrać się na taras widokowy zlokalizowany w jednej z wież gotyckiej katedry. Wjazd na górę kosztuje niewiele, a Wrocław z góry wygląda bosko! Można zaryzykować stwierdzenie,że lepiej niż ze Sky Tower.

 3. Pojechać do Wrocławia i nie zobaczyć Hali Stulecia, to jak zwiedzać Paryż nie wiedząc o istnieniu Wieży Eiffla. Hala Stulecia to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Wielofunkcyjna przestrzeń, klimatyczna i przestrzenna lokalizacja, nietypowa konstrukcja to tylko kilka z jej atutów. Wpisanie jej w 2006 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu. Przed wejściem, wybudowano największą fontannę w Polsce i jedną z największych w Europie. Każdego roku pokazy multimedialne przyciągają tysiące turystów. Kolorowe światła, tańcząca woda a do tego wspaniała muzyka hipnotyzuje i zachęca do oglądania kolejnych pokazów.
 1. Ważnym elementem w wycieczce po Wrocławiu jest ZOO, którego nie można pominąć. Głównie słynie ze spektakularnego Afrykarium. To unikatowe, na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu. Niesamowite przeżycie dla każdego, kogo zaciekawią różnorakie zwierzęta pływające nad naszymi głowami.
 1. Jeżeli już jesteśmy w temacie zwierząt, to w lipcu 2017 roku na ul. Ruskiej 62/63 otworzono „ Papugarnię”. Miejsce magiczne i nietypowe, w którym znajduje się 60 papug, reprezentujących około 20 gatunków. Zwierzęta chodzą i latają swobodnie po wszystkich pomieszczeniach, co daje nam możliwość bardzo bliskiego kontaktu.

  Pierwsze piętro budynku zamieszkują mniejsze reprezentantki np.: amazonki, lory czy różowe kakadu, są bardzo towarzyskie i lubią być głaskane. Brzmi niewiarygodnie,a jednak!

  Drugie piętro to królestwo większych papug,z gatunku ar. Nie są już tak urocze jak te z dołu. Wzbudzają raczej niepokój i strach. Swoją postawą pokazują,że mają mocny charakter, głośno krzyczą i zaczepiają się wzajemnie. Nie zmienia to jednak faktu,że wyglądają majestatycznie i pięknie. Warto pamiętać o zdjęciu biżuterii przed wejściem do budynku. Papugi uwielbiają bawić się wisiorkami czy kolczykami.

  Polecam to miejsce każdemu,kto lubi doznawać nowych, zaskakujących wrażeń.